PIDServis
Navigace
Vyhledávání
Rozšířené hledání
Počítadlo

Pardubice

(Jiné zprávy)

Aktualizace:  31.08.2011

Pardubice jsou krajským městem na východě Čech ve východní části Polabí na soutoku Labe a Chrudimky. Žije ve něm cca 91 000 obyvatel. Sídlí zde Univerzita Pardubice, která má například Dopravní fakultu Jana Pernera.

Městská doprava

Městskou dopravu v Pardubicích zajišťují trolejbusy a autobusy. Trolejbusy jezdí v Pardubicích od roku 1952. V Pardubicích jezdí pouze standardní trolejbusy, v poslední době je však obnovován vozový park třínápravovými trolejbusy o délce 15 metrů. V současné době tvoří vozový park pardubických trolejbusů stále poměrně velké množství (něco pod 30 kusů) vozů typu Škoda 14Tr z 90. let. Vozový park je ale postupně obnovován. V letech 2001-2004 bylo zakoupeno 15 nízkopodlažní vozů Škoda 21Tr, v letech 2006-2007 6 nízkopodlažních vozů Škoda 24Tr Irisbus a v letech 2008-2009 6 nízkopodlažních třínápravových vozů Škoda 28Tr Solaris o délce 15 metrů. Letos v září mají přijít další 2 kusy. Většina trolejbusových linek jezdí o prázdninách v pracovní dny po celý den v intervalu 15 minut, což lze ocenit vzhledem k zapamatovatelnosti a pravidelnosti odjezdů. Doporučit lze zejména jízdu po trati do Lázní Bohdaneč.

Autobusové linky v Pardubicích jezdí ve velmi nahodilých časových polohách a v ne moc vlídných intervalech. Naopak vozový park autobusů je zde velmi slušný. Kromě 60 nízkopodlažních autobusů Citybus nebo Citelis zde totiž jezdí jen 10 autobusů Karosa B951 a zanedbatelné množství starších typů B731 a B931. Všechny vozy jsou standardní délky. Večer od 20 hodin se nastupuje pouze předními dveřmi. Posledních 20 kusů autobusů Citelis jezdí na zemní plyn.

Do fotogalerie přispěli též fotografové Ondřej Vojtěchovský a Martin Veverka.

Obrázky

Pardubice hl.n. Pardubice hl.n. Hlavní nádraží
Hlavní nádraží Lázně Bohdaneč Lázně Bohdaneč
Lázně Bohdnaneč Škoda 28Tr Solaris Ukázka jízdních řádů autobusů.
Polabiny Polabiny Polabiny
Škoda 21Tr Pardubičky Pardubičky
zastávka Silo na mostě přes Chrudimku, u zastávky Krajský úřad v zastávce Sakařova
Dubina Jesničánky Dukla, vozovna
Dukla, vozovna třída Míru Vlak do Hradce
Při každé pauze na konečné se na digitálech zobrazí toto. Jízdenky. Logo DP.
Masarykovo náměstí Slovany. Solaris 15m.
Pardubice hl.n. Hlavní nádraží

Zobrazit komentáře (0)


Verze pro tisk | Copyright © 2005–2020 PIDServis