PIDServis

Navigace

Vyhledávání

Rozšířené hledání

Počítadlo

Augsburg

(Jiné zprávy)

Aktualizace:  15.07.2011

Augsburg je město na jihozápadě Bavorska. Má zhruba 265 000 obyvatel a je třetím největším městem v Bavorsku (po Mnichově a Norimberku). Je hlavním městem a sídlem vlády Švábska. Jméno je odvozeno od římského císaře Augusta.

Železniční doprava

Kromě hlavního nádraží je v Augsburgu dalších šest nádraží. Do Mnichova vede vysokorychlostní trať kde jezdí vlaky kategorie ICE a IC. Na druhou stranu vlaky jezdí do Berlína, Dortmundu, Frankfurtu, Hamburku nebo Stuttgartu. Dále tudy vedou vlaky EC a noční vlaky do Amsterdamu, Paříže nebo Vídně. Regionální železnice obsluhuje region Augsburgu a je začleněna do integrované dopravy AVV. V roce 2008 zaveden v Augsburgu taktový S-Bahn.

Městská doprava

Integrovaná doprava AVV zahrnuje tramvaje a autobusy v Augsburgu a regionální dopravu autobusovou a železniční v okolí. Systém funguje od roku 1985. Mimo Augsburgu má vlastní městskou dopravu také nedaleké město Gersthof.

Tramvaje v Augsburgu jsou významnou páteří systému městské dopravy, jezdí zde celkem 5 linek křížem krážem přes celé město. Všechny se setkávají v uzlu Königsplatz, kde najdete také informační středisko místního dopravního podniku. Na tramvajových linkách není žádný pásmový provoz a jezdí po celý den v intervalu 5 minut, to činí tramvajovou dopravu v Augsburgu velmi atraktivní. Některé tratě vedou poměrně daleko od centra města, na žádné konečné nejezdí více než 1 linka. Vozový park tvoří poslední pár kusů nenízkopodlažních tramvají ze 70. let avšak s modernizovaným interiérem. Kromě klasických tramvají od společnosti Adtranz zde mají nemalý počet zánovních tramvají Combino a CityFlex od Bombardieru.

Autobusy v Augsburgu mají mnohem méně důležitější funkci, obsluhují zejména okrajové části. Některé linky zajíždějí až do centra na Königsplatz a je tu také například dlouhá tangenciální linka 35, která jezdí kolem centra města skoro uplně dokola. Interval mají autobusy v pracovní dny 10, 15 nebo 20 minut.

Obrázky

Augsburg Hbf Augsburg Hbf, pozor na rozdělující se jednotku do více směrů Augsburg Hbf
Augsburg Hbf CityFlex konečná Stadtbergen
konečná Stadtbergen zastávka Hofackerstr. zastávka Marienburger Str.
kloubový MAN přestupní uzel Haunstetten Nord přestupní uzel Haunstetten Nord
přestupní uzel Haunstetten Nord přestupní uzel Haunstetten Nord Combino
centrální přestupní uzel Königsplatz interiér staré tramvaje zastávka Neusässer Str.
zastávka Gieseckestr. příměstská linka, zastávka Neusässer Str. starý autobus na lince 35
zastávka Bergstr. informační středisko na Königsplatzu Königsplatz
zastávka Lechhausen Schlössle, Combino je nejčastějším typem tramvaje v Augsburgu zastávka Berlinre Allee tramvajová zastávka u Hlavního nádraží
zastávka Hofackerstr.

Zobrazit komentáře (0)


Stanardní verze | Copyright © 2005–2019 PIDServis