PIDServis

Navigace

Vyhledávání

Rozšířené hledání

Počítadlo

Evropský týden mobility 2010

(Jiné zprávy)

Aktualizace:  28.09.2010

Čtvrtek 16. září - Den cyklistů, pěších a bezemisní dopravy

Cyklo Opatov: Představení revitalizované východní části Centrálního parku na Jižním městě. Součástí této jedné z největších zelených ploch území Prahy 11 jsou i úseky páteřních cyklotras celoměstského významu A 22 a A 41. V rámci nového vybavení parku, včetně potřeb pro cyklistickou dopravu, se podařilo najít kompromis a vyjít vstříc všem jeho uživatelům. Vznikne zde adekvátně vybavené místo veřejného prostoru ať už pro setkávání, zastávku při jízdě po jedné z páteřních celoměstských cyklotras nebo vznikne možnost se v dnešním shonu alespoň na chvíli zastavit. Program bude probíhat od 10 do 11 hodin a jeho součástí bude mimojiné vyhodnocení dopravních opatření pro cyklisty v Praze za období 2006 - 2010.

Seminář "Zkušenosti s rozvojem bezemisní dopravy v evropských metropolích": Cílem semináře bude zhodnotit na zákldě případových stuidí dosavadní rozvoj elektromobility v evropských metropolích a zanalyzovat možnosti jejího zavedení v českých městech, především v Praze. Panelisté mají rozvoj elektromobility či bezemisní dopravy profesně na starosti, případně se jí odborně zabývají. Po celý den zde bude možnost vyzkoušet prostředky bezemisní dopravy (elektrická kola, skůtr, elektromobil). Seminář proběhne na Malostranské besedě na Malostranském náměstí od 8:45 do 12:15 hodin.

Poznámka: Z důvodu konání akce Prague Wine Festival bude od 17. do 19. září zrušena zastávka Slovanský ostrov - Žofín na lince P4.

Pátek 17. září - Den s Městskou policií hl. m. Prahy

Místo: Útulek pro opuštěná zvířata v Troji. Na venkovních plochách bude pro návštěvníky připravena malá výstavka techniky Městské policie hl. m. Prahy, včetně techniky pro odchyt zvěře a zvířat i s ukázkami odchytu zvířat. Dále budou na volných plochách připraveny preventivní programy se zaměřením na BESIP a osobní bezpečí. V rámci dne otevřených dveří proběhnou prohlídky útulku se zaměřením na seznámení s prací Městské policie hl. m. Prahy na tomto úseku. Dopoledne bude zejména připraven program pro školy z blízkého okolí a odpoledne bude určeno dětem z pražských Kloknků, dětských domovů a pro širokou veřejnost.

Sobota 18. září - Den otevřených dveří Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.

Muzeum MHD - vozovna Střešovice: Vstup do muzea zdarma od 9 do 17 hodin. Vystaveny nové tramvaje 14T a 15T, případně i T3R.PLF, vystaveny nové autobusy SOR, doprovodný program pro děti.

Den otevřených dveří Pražského okruhu: Dopravní podnik zajistí spojení cca 70 autobusy od Smíchovského nádraží. Program akce je zajišťován Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, je rozdělen na technicko-edukativní část a sportovně-zábavnou část. Akce je plánovaná na úsek od tunelu Lochkov u Radotína, přes estakádu k tunelu Cholupice u Zbraslavi a bude probíhat od 9 do 16 hodin.

Neděle 19. září - Evropský den bez aut

Smetanovo nábřeží a náměstí Jana Palacha uzavřené pro automobilový provoz, provoz tramvají bude zachován. Doplňkový program: stánky neziskových organizací, kejklíři na starobylých kolech (pohybující se v celém prostoru akce), dětské dopravní hřiště, horolezecká stěna, skate park, půjčovna kol, in-line bruslí, skákacích bot a kolečkových lyží a segwayí, malba křídou na zem (předkresleno profesionálem), dobové fotografování pro širokou veřejnost a další. Služby: občerstvení (pro všechny věkové kategorie), burčákový stánek, oprava a servis kol (kdo přijede na vlastním kole, bude mu proveden servis zdarma), čistič bot (kdo přijde pěšky, čištění bot zdarma).

Pražské cyklozvonění: Program na Císařské louce od 11 do 18 hodin. Cyklistické pelotony vyrazí z městských částí Praha 11, 12, 13, 4, 5, Libuš a Slivenec od 9:30 do 10:30 hodin s cílem Císařská louka. Na projížďku po pražských cyklotrasách naváže odpolední program pro děti i dospělé. Účastníci se mohou těšit na školu bezpečné jízdy po Praze, projížďku v dračí lodi po Vltavě nebo ukázku hasičské techniky. Děti si budou moci zaskotačit na dětském hřišti s prolézačkou ve tvaru lodi, na pavoučí síti či zaskákat si na trampolíně. Na několika stanovištích se dozvědí více o přírodě, zkusí poznat zvířecí stopy, uloví si rybičku nebo si mohou sami vyrobit zvířátko v rámci některé z výtvarných dílen. Na místo dorazí také zástupci pelhřimovské agentury Dobrý den. Účastníci akce se společně pokusí překonat více než rok starý rekord ve zvonění na cyklistický zvonek. Do sportovně-rekreačního areálu na Císařské louce je možné se dostat také bez kola. V blízkosti jsou dvě přístaviště vltavských přívozů, na kterých jezdí pravidelná vodní doprava. Od zastávek přívozů, stejně jako od blízké tramvajové zastávky Lihovar, bude vyznačena přístupová trasa Hlavním organizátorem v letošním roce je Praha 5 a do akce se zapojí mimo spolupořadatelských městských částí i hlavní město Praha, Nadace Partnerství a organizace zabývající se cyklistikou.

V době od 11 do 19 hodin bude posílen provoz přívozu P5 mezi přístavišti Výtoň a Císařská louka.

Prosecký podzim: Od 14 do 18 hodin bude na Proseku poblíž České spořitelny a bývalého supermarketu Delvita (za parkem přátelství, u ulice Jablonecké, blízko zastávky Sídliště Prosek) infostánek Ropidu a vystavený autobus SOR, který bude jezdit na nové lince 295 od 10. října.

Fotografie z akce Prosecký podzim pořídil a PIDServisu poskytl Sirka.

Pondělí 20. září - Den informací o dopravě

Od 9 hodin se na estakádě přes Vltavu a Berounku uskuteční slavnostní otevření staveb 512, 513 a 514 Pražského okruhu tedy propojení D1 a Slivence za účasti vrcholného zastoupení státní správy. Účast přislíbil prezident republiky, premiér a ministr dopravy ČR. Předpokládá se cca po 2 až 3 hodinách od slavnostního otevření uvedení úseku do veřejného provozu.

Úterý 21. září - Den Pražské integrované dopravy

Historickým motorákem na nákladové nádraží Žižkov: Poslední možnost svezení se na nákladové nádraží Žižkov. Jízdy zvláštním historickým motorovým vlakem složeným z motorových vozů M 262.0 a přípojných vozů Bix včetně bufetového vozu. Přeprava zdarma. Trasa: Masarykovo nádraží - Libeň - Malešice - Nákladové nádraží Žižkov a zpět. Odjezdy z Masarykova nádraží: 10:30, 12:30, 14:30, 16:30. Odjezdy z Nákladového nádraží Žižkov: 11:35, 13:35, 15:35, 17:35.

Expresní autobus po Jižní Spojce: Jízdy po trase připravované expresní autobusové linky Jižní Město - Smíchovské nádraží po Jižní spojce. Přeprava zdarma. Trasa: Smíchovské nádraží - Chodovská tvrz - Mikulova - Háje. Rozsah provozu: 14 - 19 hodin v intervalu 30 minut. Odjezdy ze Smíchovského nádraží: 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:00, 18:30. Odjezdy z Hájů: 14:15, 14:45, 15:15, 15:45, 16:15, 16:45, 17:15, 17:45, 18:15, 18:45. Všechny spoje budou zajištěny nízkopodlažními vozy.

Výstava o historii, současnosti i budoucnosti Pražské integrované dopravy: Panelová výstava, infostánek, propagační a informační materiály. Soutěže a hry pro malé i velké. Na Masarykově nádraží od 10 do 18 hodin. Druhý ročník soutěže o největšího šotouše PID od 15:30 na Masarykově nádraží.

Přednášky a prezentace o dopravě v Praze a okolí: velký sál Městské knihovny na Mariánském náměstí. Od 17 hodin přednáška Pavla Fojtíka z DP o počátcích pražské MHD. Od 17:30 přednáška Marka Binka z ČD o koncepci pražského Eska. Od 18 hodin přednáška ředitele Ropidu Pavla Procházky o budoucnosti PID. Od 18:30 přednáška Martina Jareše z Ropidu o metrobusech u nás a v zahraničí. Od 19 hodin přednáška Filipa Drápala z Ropidu o preferenci MHD v Praze.

Středa 22. září - Den dopravní výchovy

Program bude probíhat na Dětském dopravním hřišti u Muzea Policie ČR v Praze 2 od 9 do 17:30 hodin. Divadelní sál: Dvě dětská divadelní představení, zaměřená na nemotorizované účastníky silničního provozu. Začátek představení od 9:00, od 10:30 a od 14:00 hodin. Areál DDH: Bezplatná jízda na zapůjčených kolech v simulovaném provozu, jízda zručnosti přes překážky, testy z Pravidel provozu na pozemních komunikacích pro nejmenší, poradna pro řidiče motorových i nemotorových vozidel. Připravované soutěže: malování na téma dopravní bezpečnost, skládání puzzlí s dopravní tematikou, znalosti dopravních značek.

Následující dětská dopravní hřiště budou otevřena pro veřejnost od 14 do 17:30 hodin a zdarma přístupná: Ke Karlovu 1, Jilmová, Jánošíkova 1300, Chaplinovo nám. 1/615, Na Vypichu, Na Výšinách, Litvínovská, Loučanská.

Pražský železniční den: Se koná v sobotu 25. září od 10 do 16 hodin na Nádraží Braník. Připravena bude výstava současných lokomotiv, umožněna jejich prohlídka pod dozorem zkušených stojvedoucích, kteří rádi zodpovědí veškeré dotazy, vstup zdarma.

Podzimní cykojízda: Se koná v sobotu 25. září od 12 do 22 hodin na Vinohradech. Jedná se již o pátý ročník happeningu Zažít město jinak. Během tohoto dne proměníme několik ulic, jindy zaplněných automobily, v bulvár či korzo přívětivé pro pěší a cyklisty, inspirující k procházení, setkávání, zábavě a zažití jiného pocitu z pražských ulic, než jsou jen dopravní zácpy a chodníky obložené zaparkovanými auty. Velká podzimní cyklojízda bude startovat a končit na Vinohradech.

Obrázky

Prosecký podzim Prosecký podzim Prosecký podzim
Prosecký podzim Prosecký podzim Prosecký podzim
Prosecký podzim Prosecký podzim Prosecký podzim
Prosecký podzim

Komentáře

Autor: Zdeněk 02.09.2010 11:03:50
Předmět: Nová linka
Od 1.10.10 bude nové linka č.125 z Jižního města na Smíchovské nádraží po Jižní spojce.Více tiskové informace na ROPIDu
Autor: Klas 03.09.2010 09:38:04
Předmět: DOD
na stránkách http://connexpraha.blog.cz/1007/den-otevrenych-dveri-dp-praha-18-9-2010 je DOD 2010. Je to pravdivé nebo DOD letos nebude?
Autor: PIDServis 03.09.2010 12:55:36
Ta informace na těchto stránkách je stará z 18. července, takže neni aktuální, v té době to viděl DPP asi jinak. Pravda je to co je tady. Den otevřených dveří bude, ale jenom ve vozovně Střešovice.

Stanardní verze | Copyright © 2005–2020 PIDServis