PIDServis

Navigace

Vyhledávání

Rozšířené hledání

Počítadlo

Halle (srpen 2010)

(Jiné zprávy)

Aktualizace:  25.08.2010

Halle

Halle nad Sálou je největším městem v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. Leží 40 km severozpadně od Lipska. Sála je levým přítokem Labe. Město má 230 000 obyvatel. Název Halle má patrně původ v předgermánském slově pro sůl. Na konci druhé světové války bylo město dvakrát vybombardováno na přelomu března a dubna roku 1945 a během dubna obsazeno americkými vojsky. Ti odtáhli v červenci a Halle se stalo součástí sovětské zóny rozděleného Německa.

Železniční doprava

Halle je vedle Magdeburgu nejdůležitějším uzlem železniční dopravy v Sasku-Anhaltsku. Hlavní nádraží bylo postaveno na konci 19. století, má 12 kolejí. Vlaky ICE zajišťují spojení do měst Leipzig, Dresden, Magdeburg, Hannover, München, Erfurt, Frankfurt (Main), Köln, Bremen, Oldenburg, Norddeich Mole, Stralsund, Berlin, Kassel nebo Düsseldorf. V regionální dopravě stojí za zmínku vlaky ve směru Naumburg, Erfurt, Eisenach, Köthen, Magdeburg, Sangerhausen, Nordhausen, Bitterfeld, Dessau, Wittenberg, Eilenburg. Regionální expresy jezdí ve směru Letiště Leipzig/Halle, Lepzig, Sangerhausen, Kassel, Aschersleben, Halberstadt, Vienenburg, Goslar a Hannover. Do Halle jezdí také S-Bahn z Lipska, tzv. S Halleipzig.

Městská doprava

Městskou dopravu v Halle provozuje společnost HAVAG. Jedná se o tramvaje a autobusy. Do systému MHD je samozřejmě zapojen i S-Bahn. Vše je integrováno v systému MDV, s centrem v Lipsku. V Halle jezdí 13 tramvajových a 23 autobusových linek.

Obrázky

V informačním středisku dopravce HAVAG na hlavním nádraží se můžete posadit na sedačky ze starých tramvají Tramvaj v zastávce Hauptbahnhof Interaktivní informační prvek v tramvajích
Centrální tramvajová zastávka v centru města Centrální tramvajová zastávka v centru města Rušná tramvajová křižovatka u centrální zastávky.
Klasický nátěr dopravce HAVAG, hodně vozů je ale s reklamou. Linka 6 má namířeno směr Jižní Město. Interiér jedné z posledních tramvají T4.
Třetí vůz třívozové soupravy vozů T4 je vždy vlečný bez kabiny řidiče. Citaro na lince 24. Linka 3 směr Trotha.
Pauza na konečné linky 6. I v Halle je rychle obnovován vozový park nízkopodlažními tramvajemi. Staré české tramvaje jsou už i v Halle výjimkou.
Citaro na lince 26.

Zobrazit komentáře (0)


Stanardní verze | Copyright © 2005–2019 PIDServis