PIDServis

Navigace

Vyhledávání

Rozšířené hledání

Počítadlo

Výluka linky 186 na Černém Mostě

(Dočasné změny)

Aktualizace:  03.09.2010
Platí od:  01.07.2010
Platí do:  20.09.2010
Není v provozu

Důvod

Oprava mostu v ulici Cíglerově.

Termín

Od čtvrtka 1. července do 20. září 2010.

Změny tras autobusových linek

Linka 186: Zastávky Lehovec, Ronešova a Poliklinika Černý Most budou obsluhovány pouze ve směru Černý Most. Ve směru Nádraží Holešovice se tyto zastávky ruší. Zastávka Rajská zahrada ve směru Nádraží Holešovice bude přemístěna do ulice Chlumecká před křižovatku s ulicí Vodňanskou.

Od 1. do 20. září bude zastávka Rajská zahrada ve směru Nádraží Holešovice zrušena.

Linka 512: Mezi zastávkami Hejtmanská a Lehovec ve směru Lehovec odkloněna přes Sídliště Lehovec. Zastávky se zde ale žádné nezřizují.

Obrázky

Mapa výluky.

Komentáře

Autor: Left Behind 07.07.2010 19:06:50
Předmět: Výluka SportAreál Satalice
Dnešní výlet z práce jsem si udělal přes SportAreál Satalice. Tato zastávka je přejmenována patrně pouze proto, aby nebylo ostudné, že nějaká linka končí v zastávce "Budovatelská".
Bylo to velmi zábavné. Na Černém Mostě visela nějaká cedulka s tím, o co jde za výluku. Dokonce i jízdní řád zde visel! To nebyl ovšem případ zastávky SportAreál Satalice. Z klasické jízdní doby asi 25 minut do Starých Letňan, bylo najednou i s přestupem přes "velmi improvizovaný" přechod po kolejích 42 minut. V Letňanech opět nezměněný jízdní řád, pouze ona veselá cedulka.
Nemohly by být JŘ vyvěšeny na zastávkách, co myslíte? A když je tu tedy taková ta političička těch dlouhatáááánských linek, přece se nebudeme vymlouvat, že linka má moc zastávek, že ne? Ono je sice pravda, že změna trvá "jen" dva dny, ale na tak už veselé lince 186 by občas nějaký JŘ pomohl.
Anebo aspoň nějaká zmínka na oficiálních stránkách organizace ROPID. Myslím, že tam nedávno někoho nabírali na organizaci JŘ dopravců, kteří nejsou DP, tak snad mají ohromné posily!
Autor: PIDServis 07.07.2010 20:18:30
Přejmenování zastávky Budovatelská na Sportareál Satalice vůbec nesouvisí s touto dvoudenní výlukou. Přejmenování si přála MČ Satalice.
Vývěs vývěsek a výlukových jízdních řádů má u linek Dopravního podniku na starosti sám Dopravní podnik. Stejně tak jako organizaci dopravy při výlukách jeho linek. Politčičku dlouhých linek má Ropid a ne Dopravní podnik, ten by měl ale zajistit informování o výluce na zastávkách. Na zastávkách ze Satalic do Holešovic resp. ze Satalic na Černý Most (vždy ve směru za výlukou) si myslim je ale zbytečné lidi informovat o něčem, co se jich stejně netýká. Pokud tomu ale je i v ostatních případech, že chybí vývěska, tak to je špatně si myslim. Každopádně ten jízdní řád se prakticky vůbec neměnil (časové polohy spojů se neliší oproti stavu od 1.7.), takže stejně to neni takový průšvih. Informace o nutném přestupu v té zastávce by ale rozhodně vyvěšena na příslušných zastávkách být měla.
Ropid najal nové lidi na zastávkovou službu, kteří se starají o vývěs jízdních řádů linek ostatních dopravců na území Prahy a kontrolu zastávek a jízdních řádů mimo Prahu.
Nicméně Ropid o této výluce na svých stránkách informovat mohl, to rozhodně.
Zajímalo by mě ale jak se z 25 minut stalo 42. To trval pěší přestup přes železniční přejezd 17 minut?
Autor: Left Behind 07.07.2010 21:28:04
Předmět: Výluka SportAreál Satalice
Vývěska na zastávkách nechyběla, ale myslím, že nejvíc informací (dle zkušeností) si předali stejně lidé mezi sebou.
Výluka probíhá ve dvou větvích. Na Černém Mostě jízdní řád visel, je jasné, že tedy musela být vypracována nějaká základní verze, která by ale mohla být k dispozici i na dalších místech (např. na nástupní SportAreál + internet).
O výluce se lze dozvědět pouze na místě, což mi nepříjde zrovna vhodné už vzhledem k tomu, že žlutočerná vývěska hned tak někomu do oka nepadne, zvláště když očekává, že se jedná o jinou probíhající výluku v ul. Cíglerově.
25 minut je pouze orientační jízdní doba, která "nikoho" asi nezajímá. Autobus na přestupu prostě pak určitou dobu nejel, ale běžný cestující si nemá jak zkontrolovat, že jede popř. pozdě, když jízdní řád nevisí ani na internetu. Tady pomůže pouze laický rozdíl dvou časů, nástupu do 1. větve na Čerňáku a výstupu z 2. větve v Letňanech.
A nemyslím si, že to není problém. Protože za a) JŘ se měnil (aspoň dle 1. větve na ČM - o minus či plus 5 minut) a za b) na zastávkách větve (N.Hol.- SAS) sice visí nešikovná vývěska, ale JŘ se MĚNÍ, aspoň, pokud chcete dojet za tuto větev, možná, že je menšina lidí, co cestují přes přestupní bod, ale určitá doba na přestup přeci jen existuje a já bych např. uvítal nové řády už jen proto, aby se tam objevilo velkým písmem SPORTAREÁL SATALICE, což značí konečnou zastávku.
Autor: Alois 09.07.2010 23:40:49
Tak hlavně byla vidět neschopnost DP, který zkostnatěl v některých věcech v dobách kdesi za minulého režimu.
1. Nepřehledné tradiční žluté vývěsky plné zbytečných informací na téma, kam se přemisťuje která zastávka, přitom by stačila pouze vhodně zformulovaná informace o rozdělené linky na dvě větve a nutnosti pěšího přesunu přes přejezd - což VŮBEC NEBYLO UVEDENO (to už si musel člověk jaksi vydedukovat z té slátaniny sám).
2. Zbytečně mizerná přestupní vazba směr ČM. Autobus vyhodil lidi v běžné zastávce SaS prázdný popojel 75m dopředu do manipulační a nástupní, aby pak lidi prošli kolem něj. Klidně mohla být výstupní až vepředu.
3. Ve směru NH nulové návaznosti (návazný autobus odjížděl cca 2 minuty před příjezdem vozu od ČM- pozorováno odpoledne). Přitom se žádný speciální JŘ vůbec dělat nemusel, ideální by bylo, kdyby přijel autobus, na druhé straně čekal návazný, který by odjel po přestoupení lidí. Zdržení max. dvě minuty, čili podobné, co se jindy čeká na přejezdu (v nejhorším by se upravily jen spoje ČM - SaS, aby se nerýpalo do celé dlouhé linky).
Autor: Alois 09.07.2010 23:41:46
A to, že ty vývěsky a zváštní JŘ někde byly, někde ne, rozhodně kvalitě služeb nepřidá.
Autor: michalk 25.08.2010 12:45:44
Předmět: výluka prodloužena
podle webu Ropidu pokračuje i po 1.9., už však bez zastávky RZ na Chlumecké, takže je sled ČM a pak až Hutě. Zvláštní, když jsem byl u staveniště naposled, přišlo mi, že by to mohli stihnout naopak dřív - musím se tam jít znova podívat...
Autor: michalk 03.09.2010 16:30:05
uzavírka na mostě potrvá do 20.9. - viz web ÚMČ Prahy 14: http://praha14.cz/phtml/radnice_zpravy.php?id=33

Stanardní verze | Copyright © 2005–2020 PIDServis