PIDServis
Navigace
Vyhledávání
Rozšířené hledání
Počítadlo

Pražská muzejní noc 2010

(Dočasné změny)

Aktualizace:  13.06.2010
Platí od:  12.06.2010
Platí do:  12.06.2010
Není v provozu

Mapa muzejních autobusových linek.

Jízdní řády devíti speciálních autobusových linek.

Pražská muzejní noc 2010 se nezadržitelně blíží. Již sedmý ročník se uskuteční v sobotu 12. června 2010 a opět nabídne netradiční prezentaci domácího kulturního dědictví doplněnou bohatým doprovodným programem. Pro návštěvníky bude od 19 hodin do jedné hodiny po půlnoci otevřeno široké spektrum kulturních institucí - muzeí, galerií, kulturních památek a dalších lokalit. Pražské muzejní noci 2010 se účastní 28 institucí, které zpřístupní 53 objektů. I letos je zachována hlavní idea Pražské muzejní noci - tedy doprava a vstup do všech objektů zapojených do akce zdarma. Pouze v objektech Pražské informační služby a Národní kulturní památky Vyšehrad se platí symbolické vstupné. Pořadateli akce jsou Národní muzeum, Dopravní podnik hl.m. Prahy, a.s. a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími muzei a institucemi. Akce je pořádána za finančního přispění Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl.m. Prahy.

Doprava

Dopravu v rámci akce zajišťuje jako každoročně Dopravní podnik prostřednictvím svých devíti speciálních autobusových linek, které převážejí návštěvníky mezi jednotlivými objekty zcela zdarma. Centrální přestupní bod je opět umístěn na náměstí Jana Palacha. Autobusové linky propojují objekty účastnící se Pražské muzejní noci, přičemž zajíždějí i do okrajových částí Prahy a umožňují tak přenesení výjimečné atmosféry muzejní noci na celou metropoli.

Zvláštní autobusové linky

Není-li uvedeno jinak jsou vždy nasazeny standardní nízkopodlažní autobusy.

Linka 1: Staroměstská - Nemocnice Na Františku - Náměstí Republiky - Florenc - Armádní muzeum - Vítkov. Interval 7,5 minuty. První spoj ze Staroměstské v 18:30, poslední v 1:00.

Linka 2: Staroměstská - Veletržní - Výstaviště - Nádraží Holešovice - Zoologická zahrada. Interval 7,5 minuty. První spoj ze Staroměstské v 18:30, poslední v 1:00.

Linka 3: Polookružní trasa. Staroměstská -> Nemocnice Na Františku -> Muzeum -> I.P.Pavlova -> Karlov -> Vyšehrad -> Výtoň -> Národní divadlo -> Karlovy lázně -> Staroměstská. Interval 4 minuty. První spoj ze Staroměstské v 18:30, poslední v 1:00. Nasazeny kloubové autobusy (vybrané nenízkopodlažní).

Linka 4: Polookružní trasa. Staroměstská -> Malostranská -> Hradčanská -> Vozovna Střešovice -> Hradčanské náměstí -> Pražský hrad -> Malostranská -> Staroměstská. Interval 4 minuty. První spoj ze Staroměstské v 18:30, poslední v 1:00. Do zastávky Hradčanské náměstí nebude od cca 0:20 hodin zajíždět!

Linka 5: Polookružní trasa. Staroměstská -> Karlovy lázně -> Národní divadlo -> Švandovo divadlo -> Hellichova -> Malostranské náměstí -> Malostranská -> Staroměstská. Interval 10 minut. První spoj ze Staroměstské v 18:30, poslední v 1:00.

Linka 6: Staroměstská - Letňany - Letecké muzeum - (Ctěnice). Interval 5-10 minut. V úseku Letecké muzeum - Ctěnice interval 30 minut. První spoj ze Staroměstské v 18:30 (spoj do Ctěnic první v 18:35), poslední v 0:50 (do Ctěnic poslední v 0:35). Nasazeny kloubové autobusy (vybrané nenízkopodlažní).

Linka 7: Staroměstská - Veletržní (T) - Zemědělské muzeum - Hradčanská - Vozovna Střešovice - Muzeum populární hudby. Interval 10 minut. První spoj ze Staroměstské v 18:30, poslední v 1:00.

Linka 8: Polookružní trasa. Staroměstská -> Jiřího z Poděbrad -> Pod Rapidem -> Vítkov -> Armádní muzeum -> Florenc -> Náměstí Republiky -> Nemocnice Na Františku -> Staroměstská. Interval 30 minut. První spoj ze Staroměstské v 18:30, poslední v 0:30.

Linka 9: Černý Most - Černý Most (Z) - Chvalský zámek. Interval 20 minut. První spoj z Černého Mostu v 18:50, poslední v 1.00.

Opatření na pravidelných linkách PID, kde nebude přeprava zdarma

Provoz metra bude na všech třech linkách v intervalu 10 minut prodloužen do cca 2:00 hodin.

Na noční tramvajové linky budou nasazeny dvouvozové soupravy.

Linka 17: Od 18:15 hodin do ukončení provozu bude v úseku Čechův most - Staroměstská obousměrně odkloněna přes zastávku Malostranská.

Na metro nebude navazovat povrchová doprava! Všechny denní tramvajové a autobusové linky končí provoz podle pravidlených jízdních řádů! Provoz parkovišť P+R bude prodloužen do 2:00 hodin.

Obrázky

Letecké muzeum Letecké muzeum Staroměstská
Staroměstská Staroměstská Jiřího z Poděbrad
Jiřího z Poděbrad Muzeum Muzeum
Muzeum Staroměstská Letecké muzeum

Zobrazit komentáře (10)


Verze pro tisk | Copyright © 2005–2019 PIDServis