PIDServis
Navigace
Vyhledávání
Rozšířené hledání
Počítadlo

Sinsheim

(Jiné zprávy)

Aktualizace:  15.05.2010

Sinsheim

Toto město na severozápadě spolkové země Bádensko-Württembersko se nachází asi 22 kilometrů jihovýchodně od Heidelbergu. Toto město je známé zejména muzeem dopravní techniky, místním veletrhem nebo sportovními úspěchy klubu Hoffenheim a s tím související novou moderní Rhein-Neckar arénou.

Sinsheim má zhruba 35 500 obyvatel, ale po odečtení mnoha přidružených obcí toto číslo klesá na asi 12 600 obyvatel. Od roku 2004 zde starostuje Rolf Geinert ze strany SPD.

Auto- und Technikmuseum Sinsheim: Bylo otevřeno v roce 1981. Nachází se v něm na ploše o 50 000 čtverečných metrů přes 3 000 exponátů. Přijde sem přes milion návštěvníků ročně, má také otevřeno 365 dní v roce. Návštěvníci mají možnost podívat se do legendárních letadel jako je Concorde nebo Tupolew Tu-144.

Doprava: Sinsheim leží u dálnice A6 mezi Mannheimem a Heilbronnem. Přes město vede také S-Bahn linka Rhein-Neckárského IDS, linka S5. Tato trať (Heidelberg - Sinsheim - Eppingen) byla po elektrifikaci zprovozněna v prosinci 2009. Jezdí se zde v celodenním taktu 60 minut. Navíc zde jezdí také integrované zrychlené regionální spoje, které nestaví na všech zastávkách. Jezdí také zhruba v hodinovém taktu. Do místního IDS jsou samozřejmě zahrnuty i místní autobusové linky. Jezdí jich zde hned několik, některé dokonce vůbec nevyjíždějí za hranice Sinsheimu. Jezdí však až na výjimky pouze v pracovní dny do 20 hodin a v sobotu dopoledne, většinou v hodinových intervalech. O přepravu autobusy se zde podílejí Deutsche Bahn a místní dopravce SWEG. Na linky se zde nasazují nízkopodlažní Citara, v garáži dopravce SWEG bylo ale zaznamenáno i několik kloubových vozů. O jejich nasazování do pravidelného provozu v této oblasti můžeme však jen spekulovat. Autobusy délky 12m mají dvoje dveře, kloubové troje dveře. Nastupuje se zde pouze předními dveřmi. Základní jízdenka stojí 1.40 EUR. Existuje však několik velice výhodných nabídek. Například celodenní jízdenka pro až 3 zóny a jednoho cestujícího stojí 5.20 EUR nebo pak za 14.50 EUR lze koupit celodenní jízdenku pro až 5 zón pro až 5 lidí. Automatem na všechny druhy jízdenek jsou vybaveny všechny železniční stanice a zastávky.

Pro zajímavost ve fotogalerii kromě obrázků vozů místní dopravy také nahlédneme do výše uvedeného technického muzea. Fotogalerii zde pomohli rozšířit svými úlovky kolegové Lukáš Svoboda a Martin Stach. Popisky fotek (komentáře) se zobrazí při najetím kurzoru na malý náhled fotky na této stránce (nemusí fungovat ve všech prohlížečích).

Mapa Sinsheimu a nejbližších přidružených obcí se zakreslenými trasami autobusových linek a železnice.

Obrázky

V muzeu. V muzeu. V muzeu.
V muzeu. V muzeu. V muzeu.
V muzeu. Garáže dopravce SWEG Garáže dopravce SWEG
Garáže dopravce SWEG Garáže dopravce SWEG Tankujeme.
Tankujeme. Centrum města. Centrum města.
Centrum města. Citaro Deutsche Bahn na nádraží Nádraží.
Nádraží. Ukázka souhrnného jízdního řádu více autobusových linek, zastávka v centru. Hlavní nádraží.
Hlavní nádraží. Hlavní nádraží. Citaro na lince 765.
Zastávka buslinky 765 u muzea. Linka 765 právě nabírá cestující na zastávce u muzea. Informační tabule o výstavbě a zprovoznění nové železniční zastávky Sinsheim Museum/Arena
S5 v zastávce Sinsheim Museum/Arena S5 v zastávce Sinsheim Museum/Arena S5 v zastávce Sinsheim Museum/Arena

Zobrazit komentáře (2)


Verze pro tisk | Copyright © 2005–2019 PIDServis