PIDServis
Navigace
Vyhledávání
Rozšířené hledání
Počítadlo

Doprava na Novohradsku

(Jiné zprávy)

Aktualizace:  22.07.2007

Jízdní řády autobusových linek jedoucích přes Nové Hrady.

Autobusová doprava obecně

Celou oblast má na starosti dopravce ČSAD Jihotrans. Tento autobusový dopravce nasazuje na linky veřejné dopravy vcelku slušné autobusy. Ve většině případů se jedná o vozy Man se standardní délkou 12m se dvěma dvoukřídlými dveřmi. Často zde ale potkáte českou klasiku, vozy Karosa C734. Pokud máte štěstí, svezete se i autobusem Karosa Ares s délkou 15m. Jízdní řády se zde dodržují a řidiči si myslím patří do té lepší poloviny řidičů z českých oblastí.

Aktuální stav

V současné době lze okolo města Nové Hrady potkávat více autobusů kvůli právě probíhající výluce Českých drah na trati číslo 199 (České Budějovice - Borovany - Nové Hrady - České Velenice - Gmünd). V úseku Borovany - Nové Hrady je totiž od 27. května do 10. srpna uplně pozastaven provoz. Na některých místech někdy dokonce koleje vůbec nejsou. Veškeré vlaky jsou nahrazeny náhradními autobusy (většinou také od dopravce ČSAD Jihotrans), které složitě objíždějí trať po silnicích a zajíždějí neprakticky do obcí obsluhovaných vlaky. Zpoždění tak vlaky z Nových Hradů do Rakouska a z Borovan do Budějic nabírají většinou zpoždění až 20 minut (to však neni zpracování ve výlukovém jízdním řádu). A aby toho nebylo málo, od 17. do 29. července je dokonce železniční přejezd přes silnici II/154 u stanice Nové Hrady uplně uzavřen a tak náhradní doprava nejezdí po tuto dobu jižní stranou od železnice, ale ještě složitější severní stranou. Po tuto dobu je tak pro náhradní dopravu mimo provoz zastávka Nové Hrady, Údolí. Toto opatření se také dotklo pravidelné autobusové linky 320470, která jezdí okolo nádraží. Tato linka je rozpůlena na dvě části (skončí vždy před přejezdem a cestující musí přejít železnici, nebo spíše staveniště, a nastoupit za přejezdem do přistaveného náhradního autobusu).

Z kapacitních důvodů musela být fotogalerie smazána, pro případ zájmu o fotografie autobusů a vlaků z Novohradska z léta 2007 mě kontaktujte na e-mail (v sekci Autoři).

Tečky na mapě znázorňují místa pořízení fotografií.

Obrázky

Mapa

Zobrazit komentáře (0)


Verze pro tisk | Copyright © 2005–2019 PIDServis